Sesja dla par – jak sie przygotować?

Na pewno należy sobie zadac pytania:

  • czy bardziej romantycznie czy raczej zwiewnie, a może energicznie, czy raczej odważnie? Można w tym celu przejrzeć  magazyny mody lub mieć fajny pomysł, który wcześniej bedzie przemyślany np. z przyjaciółmi. Dla Pań, proponuje by zobacz jak pozują modelki i jaki styl się podoba. Można ewentualnie przeglądać różne fotografie, które wyjątkowo Ci się podobają jeżeli chodzi o postawę, wygląd, kolorystykę, mimikę twarzy. Dobrze jest wcześniej poćwiczyć przed lustrem.

Kilka dodatkowych wskazówek:

  • Zarówno dla partnera i partnerki, warto poszukać inspiracji co do fryzury, a dla Pani samego makijażu. Co do semej tematyki sesji zdjęciowej, można poszukać przykładowego zdjęcia, które się podoba lub wybrać któreś z zaproponowanych przez footografa.
  • Aby dobrze przygotować się do sesji należy wybrać kilka strojów, które chcecie założyć i pamiętajcie, aby dołączyć do nich akcesoria, buty, biżuterię. Tematyka zdjęć może być różna, akcesoria dodają indywidualizmu, są pamiątką, mogą być wykonane z pamiątkami, które od wielu lat często kolekcjonujecie.
  • Jeżeli brakuje pomysłów, aranżacji, ubrań, zawsze można skorzystać ze sklepów typu second-hand, a przed sama sesją lub odpowiednio wcześniej, ubrania powinny być przymierzone, wyprasowane, odpowiednio ułożone i przygotowane, by na czas i bez stresu zjawić się u fotografa. Poziom energetyczny jest niezwykle ważny, więc przed sesją zalecamy odpoczynek, dobry sen, a nawet relaks.

Powodzenia 🙂